تصویر پریلودر را ذخیره کنید

0%

https://farsan360.com/wp-content/uploads/2020/05/blog-header-bg-min-1.png

آخرین اخبار

ساخت مارک ها قوی تر شما را به
سطح بعدی تجارت می رساند!

کناف

توسط peyman
45

فرسان مجری طرح های کناف ایران

 فرسان مجری طرح های کناف ایران

کناف ایران

کناف، کناف نام شرکتی آلمانی است که درسال 1932 میلادی توسط Knauf Gips KG بنا نهاده شد. فعالیت این شرکت در حوزه ساختمان بوده که ازجملهویژگی های آن می توان به سرعت در تصمیم گیری های مهم، نوآوری و ابداع درصنعت ساختمان، و حمایت از ایده های نوآورانه در این صنعت نام برد.

از جمله زمین های فعالیت این شرکت می توان به مواردی زیر اشاره نمود :

 • سیستم‌ها و مصالحی که بر مبنای مادهٔ معدنی گچ تولید می‌شوند.
 • عایق‌های صوتی و حرارتی
 • استخراج سنگ آهک و تولید مصالح مرتبط با این مادهٔ ساختمانی
 • مصالح و مواد ساختمانی بر پایهٔ گچ و سیمان
 • تجهیزات و ماشین‌آلات تولیدکنندهٔ مصالح فوق

ویژگی های منحصر به فرد این شرکت سبب شد تا طرفداران زیادی را در حوزه ساختمان به خود اختصاص داده و حرف اول را در این حوزه بزند. به طوریکه بیش از 18000 کارگر فعال در دفاتر و کارخانجات وابسته به این برند فعالیت می نمایند.

از اصولی ترین تصمیمات این شرکت، تأسیس واحدهای صنعتی در مناطقی است که مواد اولیهٔ فراوان و بازار مصرف مناسب این تولیدات موجود باشد. در همین راستا، واحدهای متعدد تولیدیِ وابسته به این گروه در شرق اروپا و برخی نقاط آسیا در حال احداث است؛ که نتیجهٔ آن افزایش اشتغال، تولید مواد و مصالح با کیفیت بالا برای برآورده کردن نیازهای آینده می‌باشد.با توجه به محبوبیت و نوآوری این شرکت در حوزه های ساختمانی، بسیاری از کشورها به دنبال ایجاد نمایندگی معتبر و انتقال دانش صنعت ساختمانی به کشور خود هستند.

در همین راستا شرکت کناف ایران در سال ۱۳۵۵ به نام شرکت وال بورد ایران و با هدف تولید شش میلیون متر پانل گچی توسط بخش خصوصی تأسیس گردید. مراحل راه‌اندازی این شرکت در خلال انقلاب اسلامی متوقف گشت، تا اینکه در سال ۱۳۵۹ تحت پوشش سازمان صنایع ملی قرار گرفته و در سال ۱۳۶۰ نام آن به شرکت روکش گچ ایران تغییر پیدا کرد. سرانجام پس از فراز و نشیب های بسیار فراوان، در سال ۱۳۷۴ این شرکت به شرکت کناف آلمان واگذار شده و نام آن به کناف ایران تغییر نمود. این شرکت هم‌اکنون با مالکیت کناف آلمان مشغول به فعالیت می‌باشد.

کناف چیست ؟

کناف به نوعی صفحه روکش دار گچی گویند که معمولا برای پوشش دادن سقف های اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.سقف های کناف به دو نوع ساده و دکوراتیو تقسیم شده که سقف کناف ساده به نصب پنل های گچی به صورت ساده و مسطح گفته شده و سقف کاذب دکوراتیو را به سقف هایی که دارای طرح های خاص می باشند.

سقف های کاذب می‌توانند به‌ صورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی‌وی‌سی، شیشه‌ای، آهنی، ورق‌های فلزی روکش‌دار، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره نصب شده که در هر صورت قابلیت اجرا به‌ صورت واحد و یا با هم را داراست. از مزایای سقف کاذب در ساختمان می توان به از بین بردن دغدغهٔ پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف نام برد که این موضوع، یکی از ویژگی‌های بارز در این رشتهٔ ساختمانی به شمار می رود.

برخی از قابلیت های ویژه سقف های کاذب عبارتند از :

پوشش تأسیسات زیر سقف اصلی، آکوستیک کردن فضا، ایجاد حجم‌ دکوراتیو، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و رطوبت، نورپردازی مناسب با شرایط کار و زندگی و… پوشاندن، مهم‌ترین کارکرد سقف کاذب است، در کنار پوشش، کارکرد دکوراتیو و نورپردازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

شاید بتوان در یک نگاه کلی انوع کناف به به صورت زیر دسته بندی نمود :

 • دیوار جداکننده
 • دیوار پوششی
 • سقف کاذب مشبک
 • سقف کاذب یکپارچه
 • سقف کاذب آکوستیک
 • سقف کاذب ترکیبی
 • سقف کاذب تایل
 • سقف کاذب پی وی سی

یک نظر اضافه کنید